Освітній процес у закладі організовується з використанням сучасних технологій дистанційного навчання, зокрема ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій).

Дистанційне навчання — це можливість навчатися й отримувати необхідні знання віддалено від навчального закладу в будь-який зручний час.

Головним завданням дистанційного навчання є розвиток творчих та інтелектуальних здібностей дитини за допомогою відкритого й вільного використання всіх освітніх ресурсів і програм, включно з наявними в Інтернеті.

Дистанційна форма навчання передбачає наявність доступу до мережі Інтернет, а також технічного забезпечення (комп’ютер, планшет, смартфон тощо).

Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі роботи, надання учням можливості самостійного освоєння навчального матеріалу, а також консультаційний супровід у процесі освітньої діяльності.

Учням під час дистанційного навчання надаються: програми (розроблені відповідно до Держстандарту освіти), календарно-тематичні плани, рекомендовані навчальні матеріали, типові завдання та вправи різного рівня, пробні й контрольні тести, організовуються навчальні заняття в онлайн режимі.

Вимоги до організації роботи з технічними засобами навчання

(витяг із Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України № 2205 від 25.09.2020)

При використанні технічних засобів навчання (ТЗН) під час проведення навчального заняття потрібно чергувати види навчальної діяльності.

Безперервна тривалість навчальної діяльності з ТЗН упродовж навчального заняття повинна бути:

для учнів 5-7 класів – не більше 20 хвилин;

для учнів 8-9 класів – 20-25 хвилин;

для учнів 10-11(12) класів на 1 годині занять до 30 хвилин, на 2 годині занять – 20 хвилин.

При здвоєних навчальних заняттях для учнів 10-11(12) класів – не більше 25-30 хвилин на першому навчальному занятті та не більше 15-20 хвилин на другому навчальному занятті.

Після занять із застосуванням ТЗН проводяться вправи з рухової активності та вправи гімнастки для очей.

Комплекси вправ гімнастики для очей та вправ із рухової активності

(витяг із додатку 3 до Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України № 2205 від 25.09.2020)

Комплекс вправ гімнастики для очей

1. Швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.
  2. Міцно заплющити очі (рахуючи до 3), розплющити очі та подивитися вдалечінь, рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.
  3. Витягнути праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вліво і вправо, вгору і вниз вказівного пальця витягнутої руки. Повторити 4-5 разів.
  4. Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перенести погляд вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
  5. У середньому темпі проробити 3-4 кругових рухів очима в правий бік, стільки ж само у лівий бік. Розслабивши очні м’язи, подивитися вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.

Комплекс вправ із рухової активності для покращення мозкового кровообігу

1. Вихідне положення (в. п.) – сидячи на стільці, 1-2 – відвести голову назад і плавно нахилити назад, 3-4 – голову нахилити вперед, плечі не піднімати. Повторити 4-6 разів. Темп повільний.
  2. В. п. – сидячи, руки на поясі, 1 – поворот голови направо, 2 – в. п., 3 – поворот голови наліво, 4 – в. п. Повторити 6 – 8 разів. Темп повільний.
  3. В. п. – стоячи або сидячи, руки на поясі, 1 – махом ліву руку занести через праве плече, голову повернути наліво, 2 – в. п., 3-4 – те ж правою рукою. Повторити 4-6 разів. Темп повільний.

Комплекс вправ із рухової активності для зняття стомлення з плечового поясу та рук

1. В. п. – стоячи або сидячи, руки на поясі, 1 – праву руку вперед, ліву вгору, 2 – перемінити положення рук. Повторити 3-4 рази, потім розслаблено опустити вниз і потрясти кистями, голову нахилити вперед. Темп середній.
  2. В. п. – стоячи або сидячи, кисті тильним боком на поясі, 1-2 – звести лікті вперед, голову нахилити вперед, 3-4 – лікті назад, прогнутися. Повторити 6-8 разів, потім руки вниз і потрясти розслаблено. Темп повільний.
  3. В. п. – сидячи, руки вгору, 1 – стиснути кисті в кулак, 2 – стиснути кисті. Повторити 6-8 разів, потім руки розслаблено опустити вниз і потрясти кистями. Темп середній.

Комплекс вправ із рухової активності для зняття стомлення з тулуба

1. В. п. – стійка «ноги нарізно», руки за голову, 1 – різко повернути таз направо, 2 – різко повернути таз наліво. Під час поворотів плечовий пояс залишити нерухомим. Повторити 6-8 разів. Темп середній.
  2. В. п. – стійка «ноги нарізно», руки за голову, 1-3 – кругові рухи тазом в один бік, 4-6 – те ж у інший бік, 7-8 – руки вниз і розслаблено потрясти кистями. Повторити 4-6 разів. Темп середній.
  3. В. п. – стійка «ноги нарізно», 1-2 – нахил вперед, права рука сковзає вздовж ноги вниз, ліва, згинаючись, вздовж тіла вгору, 3-4 – в. п., 5-8 – те ж в інший бік. Повторити 6-8 разів. Темп середній.

Скільки має тривати дистанційний урок – роз’яснення МОН

Організація дистанційного навчання в школах – основне з рекомендацій МОН