Використання пакета Google Workspace for Education під час дистанційного навчання

Для забезпечення якості освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання в умовах карантину та створення єдиного інформаційного середовища закладу колектив Калуського ліцею ім. Дмитра Бахматюка перейшов на використання пакета хмарних сервісів Google Workspace for Education (раніше Google Suite for Education).

Google Workspace for Education – це безкоштовний пакет спеціалізованого хмарного програмного забезпечення й інструментів для спільної роботи від компанії Google. Для доступу до єдиного інформаційного середовища ліцею кожному учневі та вчителю в домені закладу (@bakhmatiuklyceum.if.ua) створено корпоративні облікові записи (адреса електронної пошти та пароль), які дають значно більше переваг під час використання хмарних сервісів. Налаштування всіх облікових записів та доступу до сервісів Google для вікових груп здійснює адміністратор Google Workspace закладу (Лідія Іляш, учитель інформатики).

У пакет GW for Education входять 14 основних та 50 додаткових сервісів Google. Налаштування цих сервісів відрізняються для вчителів і для учнів. До основних належать:

• Gmail
  • Контакти Google
  • Групи Google
  • Google Чат
  • Google Meet
  • Календар Google
  • Google Нотатки
  • Завдання Google
  • Google Клас
  • Google Диск і Документи Google, Таблиці Google, Презентації Google, Форми Google
  • Google Jamboard
  • Сайти Google
  • Сейф Google
  • Синхронізація Chrome

Із додаткових сервісів для вчителів підключені YouTube, Blogger, Google Photo, Веб-магазин Chrome, Google Мистецтво та культура, Google Карти, Google перекладач, Google Планета Земля, а для учнів тільки Google Мистецтво та культура, Google перекладач, Google Планета Земля.

Переваги Google Workspace for Education:

• безоплатність послуг;
  • безпечність інформаційного середовища;
  • доступ до внутрішніх користувачів та створених ними матеріалів в межах домену ліцею;
  • налаштування обмеженого чи тимчасового доступу для зовнішніх користувачів не з ліцею;
  • відсутність реклами;
  • захист, налаштування та відновлення персональних даних користувачів;
  • необмежене хмарне файлове сховище;
  • вбудовані сервіси для спілкування та відеозустрічей;
  • можливості спеціальних кімнат для спілкування та чат-ботів;
  • створення та запис відеозустрічей тільки організаторами (вчителями);
  • переваги у Google Клас:
    • необмежена кількість курсів та учасників;
    • створення регулярного покликання відеозустрічі;
    • імпортування оцінок із Google Форм (тестів);
    • звітування про успішність учнів опікунам (батькам).

На сьогодні:

• створено та оголошено корпоративні акаунти для кожного учня та вчителя, розподілено їх по Google групах класів і методичних об’єднань відповідно для організації інформаційних розсилок, обговорень, мережевої взаємодії;
  • у Classroom створено предметні курси для всіх класів (підгруп) відповідно до навчального плану та запрошено для викладання вчителів предметів, для навчання – учнів. Власником кожного предметного курсу є Калуський ліцей ім. Дмитра Бахматюка, під обліковим записом якого адміністрація закладу може моніторити процес онлайн навчання;
  • вчителями інформатики ліцею було надано технічну та інформаційну допомогу учням при першому підключенні до навчальних облікових записів та приєднанні до занять Classroom;
  • аналогічні навчальні консультації організувала дирекція ліцею і для педагогічного колективу закладу;
  • класні керівники надіслали батькам (опікунам) інформаційну форму для заповнення даними, щоб організувати звітність про успішність їх дітей на основі завдань Classroom (після опрацювання даних адміністратором батьки отримують лист-запрошення для підтвердження);
  • адміністратор Google Workspace здійснює керування усіма обліковими записами ліцею, налаштування основних та додаткових сервісів за віковими категоріями та потребами користувачів, консультує вчителів, учнів та батьків щодо роботи у Google Workspace for Education.