Участь у Програмі «Демократична школа»

 

Міністерство освіти і науки України інформує про те, що розпочато перший цикл трирічної програми “Демократична школа” (http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/01/28/rozpochato-pershij-czikl-tririchnoyi-programi-%C2%ABdemokratichna-shkola%C2%BB/):

“24 січня 2016 року у Львові відбувся тренінг Всеукраїнської програми з освіти для демократичного громадянства «Демократична школа». Тренінг підготовлено та проводиться Європейським Центром ім. Вергеланда (Осло, Королівство Норвегія), Міністерством освіти і науки України у співпраці з Радою Європи та за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії. 

На відкритті виступили Ларс Гудмундсон, заступник директора Європейського Центру ім. Вергеланда, Ірина Сабор, керівник Програми, Раїса Євтушенко, головний спеціаліст Міністерства освіти і науки України та Роман Шиян, директор ЛОІППО. Учасниками тренінгу стали директори та вчителі шкіл, представники неурядових організацій та ІППО з метою поєднання різноманітного досвіду та підходів формальної, неформальної освіти. 

Цей захід розпочав перший цикл трирічної Програми «Демократична школа». Учасники сформують Всеукраїнську мережу тренерів та експертів з освіти з демократичного громадянства та прав людини. Вони проведуть низку тренінгів для шкільних команд у березні цього року й підтримуватимуть демократичні зміни у відібраних школах упродовж 2016/2017 навчального року. Мережа експертів розгалужена по всій території України. 

Програма спрямована на підтримку реформи в українській середній освіті та сприятиме демократизації врядування школами. Учасники тренінгу зазначають її важливість для розвитку громадянських, демократичних та міжкультурних компетентностей у школах. Ця програма пропонує дієві інструменти для демократизації шкіл, які зможуть допомогти впровадити результативні зміни у школах”. 

Участь у зазначеному заході взяв учитель Калуської гімназії ім. Дмитра Бахматюка Віталій Півторак. 

Інформація про початок роботи за Програмою “Демократична школа” розміщено й на сайті норвезького освітнього центру: http://kalushgymnazium.in.ua/2016/02/01/uchast-himnaziji-u-prohrami-demokratychna-shkola/.


Поділитися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *