Гімназисти вже всьоме представили Україну і Калуш на дитячому фестивалі в Сербії

     Уcьоме разом зі своїми друзями з Основної школи Вука Караджича з міста Крушевац Расинського округу Республіки Сербія та з педагогами й учнями освітніх закладів міст Костополя Рівненської області, Хуста Закарпатської області – співучасниками Міжнародної школи лідерів Батьківщинознавства й демократії «Орлиний дух Карпат: англомовний скринінг» – «Євроклуб» Калуської гімназії ім. Дмитра Бахматюка та Калуське міськрайонне відділення Української бібліотечної асоціації успішно реалізували міжетнічний проєкт «Сербські мотиви української дійсності» в рамках Дитячого міжнародного фестивалю, який проходив із 15 по 21 жовтня.

     За цей час гімназистам поталанило побувати в одному з румунських ГНІЗД УКРАЇНСЬКОСТІ – населених пунктах Микула й Сату Маре, де компактно проживають етнічні українці –  реалізувати один із етапів міні-проекту-мандрівки «Шляхи віковічної дружби» (гімназійні учителі-координатори Віталій Півторак та Олена Малиновська). 15 жовтня учасників проєкту з України чекала місцева педагогиня Адріана Горват (володіє українською мовою, познайомила із заступницею директора школи-гімназії Марією Стецу (Maria Stetcu), завідувачкою ошатної бібліотеки цього закладу й учителями) та домовилася про безкоштовну екскурсію в Muzeul de Artă din Satu Mare – Сатумарському музеї історії і мистецтва.

     Фестивальна програма гімназистів просякнута любов’ю до України, рідної землі, гімназії завдяки перформансним презентаційним замальовкам «Неймовірна краса України! / The incredible beauty of Ukraine! / Neverovatna lepota Ukrajine!», «Калуш. Тут виростають крила! / Kalush. Wings grow here! / Kalush. Krila rastu ovde!” та “Феєричні («Залиш мені все те, Що я люблю в тобі») / Enehanting people («leave me all that, What I loving in you») / Očaravajuće («Оstavi mi sve, to Šta ja volim od tebe»)». Вероніка Захарюта разом з учасниками-представниками з Боскович (Республіка Чехія), Фрайбурга (Федеративна Республіка Німеччини), Охріда (Македонія), Марібора (Словенія) давали радіоінтерв’ю англійською мовою. А який багатющий досвід здобуто з міжетнічного толерування й під час проживання у сербських родинах, і навчально-тренінгової, відпочинково-оздоровчої діяльності! Надихлися вільнопросторінням найвищої гори Расинського округу – Ястребця та улюбленими місцинами одного з балканських лауреатів Нобелівської премії Іво Андрича, щоб випромінювати творчокрилі флюїди добросилу й любомудря! А ще 21 жовтня неймовірному подарунку українського дипломатичного корпусу – візиту до осідку Посольства України в Республіці Сербія (місто Белград) –  тішився не лише 13-річний іменинник Мирослав Митровцій, а й усі наші проєктанти-миротворці.

     Господарі амбасади –  Надзвичайний і Повноважний Посол України Олександр Александрович та Дарина Гаріб, Третій секретар із питань культурного співробітництва, зв’язків зі ЗМІ, протоколу та зв’язків з діаспорою – дружньо – на рівних – поспілкувалися на різні теми й у ошатній будівлі, й на мальовничому подвір’ї, почастували смачними наїдками. А юні посли миру радо ділилися як своїми творчими надбаннями, так і привезеними для українських дітей-діаспорян своїми улюбленими книжками, настільними іграми, сувенірними дарунками з логотипами Калуша й гімназії… Покидали Посольство з Державним Гімном України на устах, з непідробними усмішками – осяяні новим досвідом… і новими планами на майбутнє… І для майбутнього!


Поділитися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *