Надруковано книгу Я. Бахматюка “ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ВІД НАЙДАВНІШИХ ЧАСІВ ДО ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ (короткий виклад)”

Вийшла у світ праця Ярослава Бахматюка, учителя історії нашого ліцею, “ІСТОРІЯ УКРАЇНИ ВІД НАЙДАВНІШИХ ЧАСІВ ДО ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ (короткий виклад)”.

Популярний виклад вітчизняної історії, що цікаво описує найважливіші події й усталені версії їх трактування, вже знайшов своїх читатів і поціновувачів серед педагогів та старшокласників ліцею.

У передмові автор звернувся до читача:

Цей текст народився з прохання волонтерів «коротко, у межах одного-двох абзаців, викласти зміст основних періодів історії України». Розуміючи нереальність такого завдання, але й не маючи морального права відмовити, я взявся за справу. І спробував достатньо коротко, але без втрати суті та зв’язного викладу, розповісти про основні події української історії та навіть їх проаналізувати. Форма розповіді залишилася такою ж, як просили замовники: історичний процес поділений на розділи-періоди, а детальнішому викладу змісту кожного з них передує стисле означення його суті. Головна увага в тексті зосереджена на політичних питаннях, зокрема на проблемах формування української нації та державності. Значно менше зачеплені питання соціально-економічні, а також ті, які стосуються розвитку культури. Відповіді на них слід шукати в детальніших курсах української історії. Деталізація розгляду подій також зростає залежно від їх наближення до нашого часу та актуалізації для сьогодення. Доведений курс історії лише до моменту проголошення незалежності України, бо розуміння сутності наступних подій у нашому суспільстві є надто контраверсійним. А завданням цієї роботи є лише коротке ознайомлення з історією України, а не нав’язування єдиного погляду на її події чи провокування суперечок довкола їх розуміння.

У тексті також немає посилань на першоджерела, бо цей курс є популярним викладом історії України, що описує лише широковідомі події та усталені версії їх трактування.

Із повагою Ярослав Бахматюк”

Перший тираж книги (150 примірників) видано за власні кошти колективу закладу. Якщо знайдуться меценати, готові профінансувати наступні видання, то всі кошти, вилучені від продажу книги, будуть перераховані на потреби ЗСУ.


Поділитися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *