Вітаємо ученицю 11 класу Софію Паращак із одразу двома першими місцями в номінації “Поезія” та “Публіцистика” у IV Всеукраїнському літературному конкурсі “У римах світлих оживає слово”.
Науковим керівником Софії є вчитель української мови та літератури Ольга Сербін.
ЕСЕ «КОЛЬОРОБАРВА НЕЗАЛЕЖНОСТІ»
Україно, ти існуєш… Ти не могла по-іншому. І вже не зможеш. Я справді знаю це. Твоє життя від самого початку — це драма. Драма радості і печалі, перемог і поразок. І сліз, сліз, сліз. Тож про драму твого життя.
Якщо у першому акті на сцені висить рушниця, то до п’ятого вона має вистрелити. Таке правило мистецтва: нема неважливого предмета: кожен стає символом. Або засобом його руйнування, що не менш символічно, бо коли бачимо ту саму рушницю із КОЛЬОРОБАРВою НЕЗАЛЕЖНОСТі, то уявляємо кулю та СІРИЙ запах пороху і смерті.
Так само й історія. Це мистецтво, коли суб’єктом краси виступає народ, а митцем — людина. Однісінька людина, у якій втілено ЗОЛОТИЙ зріз усієї епохи, ментальність мільйонів, сукупність усіх Усесвітів, дотичних до неї, та рівень тогочасного сумління. Неймовірно цікаве та КОЛЬОРОВЕ мистецтво, чи не так?
В історії України також є свої драми, акти, кульмінації та “рушниці”. Нашу ж “рушницю” вивісили на сцені не в 2014-му, як то думає більшість світу. “Рушниця” на українську самобутність й існування була наставлена у 1876-му році. І тут із-за кулісся історії виходить Пам’ять…
Дивно, але корені сучасної коптяво-кривавої боротьби за існування увіп’ялися глибоко у 19-те століття. Проте “рушницею” став 1876-ий. Чи прожила я сама хоч шмат того, про що говорю? Чи маю право писати про те, читаючи в книжках? Скажи, моя Україно? Мабуть, маю, бо ти є моїм домом. Моїм прихистком та надією.
Така ж, либонь, письменницька робота — лізти у зони відчуження свідомості та шукати правду. Правду про наболіле.
![](https://scontent.flwo5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/445228053_992313435759418_1801074650347815970_n.jpg?stp=dst-jpg_p552x414&_nc_cat=110&_nc_cb=99be929b-713f6db7&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=n3xQFAa6I64Q7kNvgGl0vhj&_nc_ht=scontent.flwo5-1.fna&oh=00_AYBx_vLcCbzpLtD6E_ErNJtqtyDkwhLJVyRrvbBYG6ln-A&oe=665BD892)
![](https://scontent.flwo5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/442470874_992313452426083_4287759369130046986_n.jpg?stp=dst-jpg_p552x414&_nc_cat=111&_nc_cb=99be929b-713f6db7&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=o3LMMg6lfhoQ7kNvgGjEdKs&_nc_ht=scontent.flwo5-1.fna&oh=00_AYCNE57fI6cLz0wDfb_1e-N5EPq6asGv9xtkve6YBaQbiA&oe=665BEFEF)
![](https://scontent.flwo5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/445248304_992313479092747_6217649871815613422_n.jpg?stp=dst-jpg_p417x417&_nc_cat=107&_nc_cb=99be929b-713f6db7&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=u2LSkADfWsUQ7kNvgH5-ese&_nc_ht=scontent.flwo5-1.fna&oh=00_AYDrNRxhjH-DcOL2T9tnuqN83bMa1cPMonciRvHHZssyAw&oe=665BCC70)
![](https://scontent.flwo5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/445235631_992313519092743_1340432496333010474_n.jpg?stp=dst-jpg_s851x315&_nc_cat=109&_nc_cb=99be929b-713f6db7&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=KqarnxIQ2cAQ7kNvgEX-N7s&_nc_ht=scontent.flwo5-1.fna&oh=00_AYA_ojaDIZddmZicNpI2CmINDGtF7IvqWwwFGkmFXBeScg&oe=665BD4F8)
![](https://scontent.flwo5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/445343533_992313562426072_2471796237969626311_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=100&_nc_cb=99be929b-713f6db7&ccb=1-7&_nc_sid=5f2048&_nc_ohc=s64hV0xRujIQ7kNvgEZlfQU&_nc_ht=scontent.flwo5-1.fna&oh=00_AYBtUFgLRhR9who696rggF-5FUMMFq30Uem76eAIFgwasw&oe=665BEE85)