Сьогодні свій перший ювілей – 10 років із дня заснування відзначає Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти (ІФРЦОЯО). Тож велика гімназійна родина щиро вітає зі святом працівників Центру на чолі з його незмінним директором Богданом Томенчуком, а також висловлює глибоку вдячність за професійний підхід до надважливої справи у сучасному державотворенні, відповідальність, чесність, прозорість і об’єктивність в організації та проведенні ЗНО.
Історія становлення й розвитку Калуської гімназії ім. Дмитра Бахматюка тісно пов’язана з історією зовнішнього незалежного оцінювання, адже з першого року проведення ЗНО наші учні є найактивнішими його учасниками. З 2008 року, коли ЗНО стало обов’язковим для всіх випускників, які вступають до вузів України, з’явилася можливість порівняти результати Калуської гімназії з результатами всіх інших шкіл держави. Дослідження першого директора закладу Дмитра Бахматюка, які щорічно (протягом 2008-2014 років) публікувалися в офіційному органі Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) – журналі «Вісник ТІМО: тестування і моніторинг в освіті», засвідчили, що Калуська гімназія є лідером української шкільної освіти.
Так, за результатами ЗНО серед усіх загальноосвітніх навчальних закладів України Калуська гімназія посідала:
у 2008 році – ІІІ місце;
у 2009 році – І місце;
у 2010 році – ІІ місце;
у 2011 році – V місце;
у 2012 році – V місце;
у 2013 році – І місце;
у 2014 році – ХІ місце.
Наш заклад також потрапляв у рейтинги найрезультативніших за ЗНО шкіл України, що тричі укладалися журналом «Фокус» (https://focus.ua/ratings/327408/):
у 2011 році – VI місце;
у 2014 році – IV місце;
у 2015 році – IV місце.
Калуська гімназія значиться серед лідерів і у першому офіційному рейтингу УЦОЯО, що був сформований за результатами ЗНО-2015 з української мови і літератури, посівши високе IV місце серед усіх ЗНЗ України (http://osvita.ua/school/rating/47382/).
Богдан Томенчук сьогодні висловлюється символічно: «У нашому фойє, перед Прапором України і Хоругвою Честі, – вимощена шахова дошка, на котрій білі починають і виграють, бо їхній Король допомагає своєму Пішакові стати Ферзем. То фактично модель ЗНО: котра еліта допомагає своїм «низам» вибитися в люди, та еліта і святкує остаточну перемогу. Ми запропонували спільноті шахи і перемогу. До нас же прийшли грати «в Чапаєва» чи в кеглі… Прикро і гірко. Але не страшно. Навіть почесно… Бо стоїмо і стояли за честь, за правду, за дітей…»
Хочеться усім нам побажати оптимізму. І, звичайно, успіхів. Творімо майбутнє України разом!