Сьогодні засновникові та першому директору знаменитої Калуської гімназії Дмитрові Бахматюку могло б виповнитися 79 років.

Дмитро Михайлович народився 19 жовтня 1942 року в смт Заболотів Снятинського району Івано-Франківської області.

Випускник фізико-математичного факультету Івано-Франківського педагогічного інституту (1968). Учитель фізики Калуських загальноосвітніх шкіл №4 (1968-1973) та №7 (1973-1990). Директор Калуської гімназії (1990-2015).

Доклав багато зусиль для формування одного з найсильніших педагогічних колективів міста. Утвердив демократичні методи управління освітнім закладом, який стабільно серед найкращих ЗЗСО Івано-Франківської області та України.

Як учитель фізики багато уваги приділяв позакласній роботі: вів технічні гуртки, конструював з дітьми різноманітні прилади та пристрої, які демонструвалися на виставках дитячої творчості.

У 2006 році очолювана ним гімназія стала лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Сто кращих шкіл України», а в 2007 році Бахматюк Д.М. став переможцем конкурсу «Сто кращих керівників шкіл України».

Учитель-методист (1982). Відмінник народної освіти (1979). Нагороджений медаллю ім. А. Макаренка (1990). Почесний громадянин м. Калуша (2003). Заслужений працівник освіти України (2004).

Автор низки друкованих робіт, зокрема: «Особливості вивчення курсу фізики в школі» (1992); «Якою бачиться освіта України в ХХІ столітті» (2001), «Калуська гімназія: перше десятиліття» (2000), «Калуська гімназія: друге десятиліття» (2015).

Людина живе доти, доки живе її справа. У цей день складаємо шану й подяку Учителеві.