До уваги старшокласників

Представництво Європейського Союзу в Україні

Київський національний університету імені Тараса Шевченка

Історичний факультет

 (освітня програма «Американістика та європейські студії»)

Програма Єврокомісії «eTwinning Plus Ukraine»

Громадська організація «Сучасний світ молоді»

 

Інформаційне повідомлення

Шановні старшокласники!

Запрошуємо Вас взяти участь у

Всеукраїнській олімпіаді

«Європейські студії»

Київський національний університет імені Тараса Шевченка, історичний факультет, спільно програмою Єврокомісії «eTwinning Plus Ukraine», громадською організацією «Сучасний світ молоді» за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні проводять  Всеукраїнську олімпіаду «Європейські студії» для учнів середніх шкіл (10 – 11 класи).

Мета проведення Олімпіади:

 • спонукати учнівську молодь до вивчення історії європейської інтеграції, соціокультурної ідентичності європейських країн, місця та ролі України в європейській спільноті;
 • стимулювати абітурієнтів до вступу на факультети вищих навчальних закладів, де вони зможуть розширити та поглибити свої знання про європейські інтеграційні процеси.

Олімпіада проходить у два етапи:

І етап

Старшокласникам пропонується підготувати та надіслати до журі конкурсу есе до 10 сторінок друкованого тексту за такими напрямами:

 • європейська інтеграція: історія, сучасний стан, перспективи;
 • зовнішня політика Європейського Союзу;
 • відносини Європейського Союзу з Україною;
 • соціокультурна ідентичність європейських країн;
 • видатні діячі європейської інтеграції;
 • актуальні проблеми європейської історії.

 

Конкретна тема есе в межах цих напрямів визначається автором.

Есе  приймаються з 15 грудня 2015 року до 25 лютого 2016 року за електронною адресою competition.kny@gmail.comolegmashev@ukr.net        Телефон для довідок: 066 771 56 57  Клюкало Марія Володимирівна; 068 352 52 85 Машевський Олег Петрович

Обсяг есе має бути  не більше  10 сторінок (включаючи список джерел та літератури) Використовується шрифт Times New Roman. Відстань між рядками – 1,5 інтервали комп’ютерного стандарту, кегль 14, поля: верхнє і нижнє – 20 мм, ліворуч – 25 мм, праворуч – 15 мм. Робота має містити перелік використаної літератури.

На першому аркуші вгорі автором обов’язково вказується:

 • назва олімпіади, напрям, тема есе;
 • прізвище, ім’я, по батькові автора;
 • навчальний заклад, у якому автор навчається;
 • контактний телефон фіксованого чи мобільного зв’язку;
 • електронна адреса.

ІІ етап

Кращі есеїсти, яких відбере журі конкурсу запрошуються до участі в фіналі Олімпіади, який відбуватиметься  на Історичному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка 12 березня 2016 року о 12 годині в аудиторії 349. Фінальна стадія Олімпіади передбачає виконання тестових і творчого завдань.

Нагородження переможців відбуватиметься 29 березня 2016 року о 12 годині в аудиторії 349.  Переможці отримають призи та грамоти від Представництва Європейського Союзу в Україні, громадської організації «Сучасний світ молоді», Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

До оргкомітету та журі Oлімпіади увійшли представники Історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, програми Єврокомісії «eTwinning Plus Ukraine», громадської організації «Сучасний світ молоді».

 

Участь у Олімпіаді не передбачає додаткових балів для вступу на історичний факультет КНУ у 2016 році.

logo


Поділитися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *