Відповідно до Кодексу цивільного захисту України, законів України «Про охорону праці», «Про освіту», Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань із питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, а також інших чинних нормативно-правових актів у сфері охорони праці й безпеки життєдіяльності під час реалізації освітнього процесу в закладі організовується та регулюється робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії.
Згідно з нормативними вимогами в ліцеї розроблена відповідна документація з питань безпеки життєдіяльності та охорони праці. Відповідно до законодавства кожен працівник закладу проходить обов’язковий профілактичний медичний огляд, що відображається в його особистій медичній книжці.
Відповідно до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці №15 від 26 січня 2005 року (зі змінами, внесеними згідно з наказом Мінсоцполітики №140 від 30 січня 2017 року) у закладі створено комісію, яка згідно із затвердженою програмою один раз на три роки проводить навчання та перевірку знань працівників із питань охорони праці та безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо. Формою перевірки знань із питань охорони праці, безпеки життєдіяльності працівників є тестування, залік або іспит. Згідно з протоколом №1 від 21 червня 2024 року всі працівники закладу пройшли навчання та отримали задовільні результати перевірки знань із питань охорони праці і безпеки життєдіяльності.
Працівники закладу, які безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт із підвищеною небезпекою, проходять щороку спеціальне навчання й перевірку знань відповідних нормативно-правових актів із охорони праці та Правил безпечної експлуатації електроустановок (їм присвоюється відповідна група з електробезпеки).
Посадові особи закладу, які є членами комісій із перевірки знань із охорони праці, безпеки життєдіяльності працівників, пожежної безпеки, проходять навчання та перевірку знань нормативно-правових актів з охорони праці, пожежної безпеки згідно із затвердженим управлінням освіти Калуської міської ради графіком у відповідних навчальних центрах.
Під час прийняття на роботу і в процесі роботи працівники закладу проходять інструктажі з питань охорони праці, пожежної безпеки, електробезпеки, надання першої медичної допомоги потерпілим від нещасних випадків та безпеки життєдіяльності, а також правил поведінки в разі виникнення аварій та іншого стихійного лиха. Вступний інструктаж проводиться фахівцем з охорони праці, первинний – особою, на яку відповідно до наказу директора ліцею покладається цей обов’язок і яка в установленому порядку пройшла навчання та перевірку знань із питань охорони праці. Реєстрація вступного інструктажу з охорони праці проводиться в журналі вступного інструктажу з охорони праці. Усі інші інструктажі з охорони праці з працівниками – повторний, позаплановий, цільовий – проводяться відповідно до чинних вимог і реєструються в журналі реєстрації інструктажів з охорони праці на робочому місці. Первинний інструктаж на робочому місці проводиться за змістом затверджених у закладі інструкцій з охорони праці, пожежної безпеки. Повторний інструктаж з охорони праці на роботах із підвищеною небезпекою проводиться на робочому місці за обсягом і змістом переліку питань первинного інструктажу 1 раз на 3 місяці, для решти робіт – 1 раз на 6 місяців.
Згідно з Положенням про розробку інструкцій з охорони праці та штатного розпису в ліцеї розроблені, затверджені наказом директора ліцею посадові інструкції з охорони праці для всіх працівників закладу. Для окремих категорій працівників розроблені та введені в дію інструкції з охорони праці, пожежної безпеки при виконанні небезпечних робіт. Інструкції видаються працівникам на руки безпосередніми керівниками робіт під розпис у журналі реєстрації інструкцій з охорони праці під час проведення первинного інструктажу.
З учнями ліцею відповідно до чинних вимог проводяться всі види інструктажів із безпеки життєдіяльності, які містять питання охорони здоров’я, пожежної, радіаційної безпеки, безпеки дорожнього руху, реагування на надзвичайні ситуації, безпеки побуту тощо. Вступний інструктаж з учнями проводиться класним керівником один раз на рік у вересні перед початком занять, із новоприбулими учнями впродовж навчального року – в перший день навчання в закладі. Запис про проведення вступного інструктажу робиться на окремій сторінці класного журналу обліку навчальних занять. Первинний інструктаж із учнями класу проводиться на початку навчального року під час першого навчального заняття в кожному кабінеті фізики, хімії, біології, інформатики, навчальних майстернях, спортивних та хореографічному залах; перед виховними заходами, спортивними змаганнями, виконанням вправ на спортивних снарядах, початком канікул. Первинний інструктаж із учнями, який проводиться перед початком кожного практичного заняття (практичної, лабораторної роботи тощо), реєструється в класному журналі обліку навчальних занять на сторінці предмета в розділі про запис змісту уроку, заняття. Позаплановий інструктаж із учнями проводиться в разі порушення ними вимог нормативно-правових актів із охорони праці, що може призвести чи призвело до травм, аварій, пожеж тощо; зміни умов виконання навчальних завдань практичних чи лабораторних робіт; нещасних випадків за межами закладу освіти. Цільовий інструктаж із учнями проводиться під час організації масових заходів (екскурсій, походів, спортивних заходів, змагань), під час проведення громадських, позанавчальних робіт. Первинний, позаплановий, цільовий інструктажі проводять учителі відповідних предметів, керівники гуртків або завідувачі кабінетів тощо за визначеними інструкціями чи програмами.
У закладі систематично проводиться роз’яснювальна робота з поглиблення, вдосконалення та закріплення знань, умінь і навичок учнів щодо дотримання правил дорожнього руху. Відповідно до затвердженого плану заходів із профілактики дорожньо-транспортного травматизму двічі на рік проходить Тиждень знань правил дорожнього руху.
Постійно ведеться контроль за протипожежним станом усіх навчальних приміщень ліцею, здійснюються необхідні заходи щодо усунення недоліків. Приміщення та будівля закладу забезпечені необхідними первинними засобами пожежогасіння, автоматичною пожежною сигналізацією, протипожежним щитом. На кожному поверсі розміщені плани евакуації на випадок пожежі, алгоритм дій на випадок пожежі, відповідні знаки безпеки та вказівники «Вихід». На території закладу розміщено 2 пожежні гідранти.
Двічі на рік у ліцеї проводяться практичні заняття з евакуації учнів та працівників на випадок пожежі згідно з планами евакуації. Обладнані інформаційні куточки з пожежної безпеки. У закладі щорічно наказом директора затверджуються заходи щодо профілактики виробничого та невиробничого травматизму.
Передбачено ведення обліку нещасних випадків з учасниками освітнього процесу (заведено журнал обліку травм), проведення службових розслідувань за випадками травмування.
Усі приміщення ліцею відповідають чинним санітарним правилам і нормам.
Функціонує належно обладнаний і оснащений медичний кабінет. Є 14 належно облаштованих санвузлів. У закладі влаштована централізована система охорони приміщень.
У підвальному приміщенні ліцею облаштовано та функціонує найпростіше укриття на 600 посадкових місць (загальна площа 470 м2, загальний об’єм 1 125 м3).
Територія закладу повністю огороджена.