Учні та педагоги ліцею стали учасниками міжнародного проєкту “Щастя — БУТИ!”

Віталій Півторак, учитель української мови та літератури, керівник проєкту:

“Щастя БУТИ!” — щастя СПІВТВОРИТИ!
Учасники й учасниці проєкту “Щастя — БУТИ!” Калуського міськрайонного відділення “Української бібліотечної асоціації” у співпраці з Калуським ліцеєм імені Дмитра Бахматюка Калуської міської ради, Саджавським ліцеєм Коломийської міської ради, Костопільським ліцеєм №4 Костопільської міської ради достойно представили Україну й наш край на фестивалі в Основній школі Леона Штукля під егідою ЮНЕСКО в Маріборі й етномайстерні (ведення гаївок, виготовлення великодніх і національних сувенірів) в Будинку Європейського Союзу Словенії в Любляні. Безмір вражень. Дітей за їхню любов до рідного хвалили Другий секретар Посольства України в Республіці Словенія, який займається політичними й культурно-гуманітраними питаннями, ЗМІ, п. Богдан Торопцев (уродженець Луганська) та представник Словенії в Європарламенті Клемен Ґрошельй (dr. Klemen GROŠELJ (Renew Europe/GS)).
Проєктний шлях пролягав через Будапешт (Угорщина), Відень (Австрія), Марібор, Любляну, Піран (на березі Адріатичного моря), Шкочанський національний парк. Він “увіковічнювався” експедиційними знахідками-знайомствами “Українськими слідами”.
У Відні було трепетно мандрувати площами й вулицями, які сходили наші відомі краяни, споглядати університет, який прихистив не одного українця (серед них Іван Франко, Микола Федюшка-Євшан)…
Також ми, учительство й учнівство, мали унікальну нагоду усвідомлено порозмірковувати про духовно-душевні й духовно-матеріальні начала слідів вічности в контексті 300-річчя українського митця-мислителя Григорія Сковороди й віденського шедевру палацово-паркового мистецтва Бельведеру. Юні проєктантки-міжнародниці Марічка Федун і Анничка Бикович ось як висловлюються з цього приводу: “У нашій мінівиставі «Хтось розправляє плечі, а ми розправляєм крила!» відшукували сутність Сковороди у сьогочассі та чудово розіграли свої ролі. Це було не лише повчально, а й надзвичайно захопливо для усіх глядачів”, “Мистецтво та часом до незбагненности геніальний подум в принципі не можуть не вабити чи не дивувати”.

Закордонна подорож тривала із 27 березня по 04 квітня 2023 року. У проєкті взяли участь 7 ліцеїстів (Амалія Сухарник, Анна Бикович, Мирослав Митровцій, Дарина Митровцій, Софія Сушко, Тарас Кулик, Марія Федун) та 2 педагоги (Віталій Півторак, Ганна Феленчак).


Поділитися:

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *