Упродовж трьох днів у ліцеї проходив традиційний захист учнями 10 класів своїх науково-пошукових та науково-дослідницьких робіт:
05.05.2025 ліцеїсти захищали проєкти з математики, географії, англійської мови;
06.05.2025 експертна комісія оцінювала роботи з української мови та літератури;
07.05.2025 десятикласники захищали перед експертною комісією свої роботи з історії, громадянської освіти, фізики та економіки.
Фото за покликанням: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=lyceumbakhmatiuk&set=a.1231824298951457
У ліцеї традиційно учні залучаються до науково-пошукової, науково-дослідницької та дослідно-експериментальної діяльності. Обов’язковими є виконання й захист усіма учнями 10 класів індивідуальних, парних чи групових науково-пошукових та науково-дослідницьких робіт (проєктів).
На початку навчального року кожен десятикласник обирає для себе предмет і вчителя – наукового керівника. Учень (пара чи група учнів) і науковий керівник разом визначають тему наукового пошуку чи дослідження і впродовж року напрацьовується відповідний матеріал, який узагальнюється у квітні-травні, відтак оформлюється друкована робота і готується її презентація-захист.
Частина учнів захищає свої роботи у класі – на уроці з обраного предмету. А більшість – під час ліцейної наукової конференції, яка відбувається впродовж кількох днів у травні.
До складу експертної комісії, яка оцінює роботи ліцеїстів, входять учителі ліцею, що мають досвід підготовки учнів до ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України, мають науковий ступінь чи почесне звання «заслужений». Також до участі в роботі комісії запрошуються викладачі закладів вищої освіти, з якими ліцей має укладені договори про співпрацю.
Відомості про учнівські роботи узагальнюються (заносяться до відповідного каталогу в ліцейній бібліотеці). Окремі проєкти представляються на Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України, на інші інтелектуальні конкурси, конференції.
Безумовно, всі учасники освітнього процесу під час провадження науково-дослідницької, науково-пошукової та дослідно-експериментальної діяльності зобов’язані керуватися ліцейним положенням про академічну доброчесність.
Упродовж року керівництво ліцею проводить відповідні навчання десятикласників і їхніх наукових керівників: знайомить учнів та вчителів із правилами академічної доброчесності, вимогами до написання, оформлення та представлення робіт, пояснює, що може вважатися академічним плагіатом. При цьому звертається увага на обов’язковість коректних посилань на джерела, які використовуються в роботах.
Особлива роль у дотриманні принципів академічної доброчесності належить учителям (науковим керівникам), які курують усі етапи роботи та проводять постійне роз’яснення, чому академічна доброчесність важлива, чому не варто її порушувати та які переваги вона може надати.