Калуський ліцей імені Дмитра Бахматюка Калуської міської ради Івано-Франківської області є правонаступником Калуської гімназії імені Дмитра Бахматюка Калуської міської ради Івано-Франківської області. Ліцей є комунальним закладом загальної середньої освіти, що здійснює освітню діяльність на другому і третьому рівнях повної загальної середньої освіти: забезпечує здобуття базової середньої освіти та профільної середньої освіти.
Місцезнаходження: вулиця Біласа і Данилишина, будинок 15, місто Калуш, Івано-Франківська область, 77300, Україна.
ЄДРПОУ: 20567298.
Телефон: +З80 (50) 676 37 30
Електронна пошта: info@bakhmatiuklyceum.if.ua
Офіційний веб-сайт: https://bakhmatiuklyceum.if.ua
Заклад засновано в 1990 році як Калуську гімназію. Із 2004 року функціонує в новому приміщенні. У 2015 році гімназії присвоєно ім’я її ідейного засновника, першого керівника – Дмитра Бахматюка. У 2020 році заклад став ліцеєм (Статут затверджено рішенням Калуської міської ради № 3315 від 30.07.2020).
Ліцензію на провадження освітньої діяльності у сфері повної загальної середньої освіти заклад отримав відповідно до розпорядження Івано-Франківської обласної державної адміністрації №287 від 27.07.2021.
Територія обслуговування: вул. Павлика; вул. Тіниста; вул. Біласа і Данилишина, 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13.
Форми освітнього процесу – інституційна очна (денна), індивідуальна (сімейна (домашня)).
Мова освітнього процесу – державна.
Профілі навчаання: українська філологія, іноземна філологія, математичний.
Освітня програма ліцею складена на основі Типової освітньої програми для 5-9 класів загальної середньої освіти, Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня (базова середня освіта), Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня (профільна середня освіта).
Навчальні плани для основної та старшої школи сформовано з урахуванням можливостей забезпечити якісну їх реалізацію та з урахуванням індивідуальних освітніх потреб учнів.
Оцінювання результатів навчання здійснюється відповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти.
Кількісний склад колективу станом на початок 2024-2025 навчального року: учнів – 505 (класів – 18, позакласних формувань – 18); педагогічних працівників (у тому числі тих, які працюють за сумісництвом) – 50 (із вищою кваліфікаційною категорією – 37, із педагогічним званням «учитель-методист» – 17, із педагогічним званням «старший учитель» – 14); працівників МОП та ДП – 22.
Директор – Оксана Табачук, учитель біології вищої кваліфікаційної категорії з педагогічним званням «учитель-методист», нагороджена нагрудним знаком «Відмінник освіти України», Почесною грамотою та Подякою Міністерства освіти і науки України; депутат Івано-Франківської обласної ради VІ скликання (член постійної депутатської комісії з питань освіти і науки).
Місія: заклад пропонує своїм учням освітній досвід, який максимально розкриває їхній навчальний і творчий потенціал; створює умови для здобуття якісної освіти: розвитку критичного мислення, формування наукового світогляду, набуття життєво важливих компетентностей, постійного самовдосконалення; забезпечує комфортне, довірливе, турботливе середовище для морально-етичного зростання та духовного розвитку особистості.
Візія:
- сучасний простір, що об’єднує однодумців (учнів, батьків, учителів) та надихає вдосконалювати себе і світ;
- дитиноцентрична школа, де кожен учень розвивається і натхненно навчається для життя;
- місце, де зростають успішні люди – майбутні лідери, архітектори позитивних змін;
- спільнота ефективних педагогів-новаторів, що володіють сучасними техніками навчання, упроваджують освітні інновації, реалізують прогресивні ідеї;
- територія довіри та можливостей для постійного розвитку учнів, батьків, учителів.
Головна мета діяльності: задоволення потреб громади, суспільства й держави в якісній загальній середній освіті через навчання, виховання, формування ключових компетентностей, виявлення обдарувань, всебічний розвиток та соціалізацію особистості, здатної впливати на свою освітню траєкторію, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, самовдосконалення, цивілізованої взаємодії з природою, відповідальності та громадянської активності задля примноження інтелектуального, творчого, культурного потенціалу України.
Головні завдання:
- формування високоосвіченого громадянина – патріота України;
- розвиток соціально зрілої, творчо активної особистості з науковим світоглядом, почуттям національної самосвідомості та власної гідності, підготовленої до професійного самовизначення і здатної брати на себе відповідальність за вирішення суспільно важливих завдань;
- виховання поваги до Конституції України, державних символів України, свідомого ставлення до своїх обов’язків і відповідальності перед законом за свої дії;
- виховання поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного і психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками;
- формування громадянської культури та культури демократії; реалізація права здобувачів освіти на вільне формування світоглядних переконань;
- інтеграція в міжнародний освітній та науковий простір;
- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;
- виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування культури здорового способу життя, екологічної культури та дбайливого ставлення до довкілля.
Традиції:
- дієве учнівське самоврядування;
- обов’язкова учнівська форма;
- щоденна ранкова зустріч із молитвою, підняттям Державного Прапора України та виконанням Державного Гімну України;
- підготовка й захист наукових проектів учнями 10 класу;
- навчальні заняття з хореографії, участь у художній самодіяльності;
- День здоров’я (вересень);
- конкурс патріотичної пісні і строю (жовтень);
- День Ліцею (травень);
- спартакіада між учнями і педагогами (травень);
- подорож випускників 9 класів визначними місцями України (червень);
- проведення загальноміських тематичних заходів;
- збереження й розвиток українських народних традицій.
Новації:
- власний візуальний стиль;
- дієві інформаційні веб-ресурси;
- сучасні форми освітньої діяльності;
- електронний документообіг;
- нові форми взаємодії з громадськістю;
- учнівський документ – Книжка ліцеїста;
- інтелектуальний клуб-академія «Victoria»;
- клуб фінансової грамотності «Життєвий капітал»;
- екологічні акції;
- міжнародні проєкти;
- волонтерська діяльність.
Гімн ліцею (слова Ліни Стефанюк, музика Ярослава Яціва)
Розкриймо душі своїй простір до світла,
Хай думка у небо високо зліта,
Щоб радість розквітла і доля розквітла
І освітила на довгі літа.
Під сонцем нам суджено йти до прозріння
І серцем вогненним торкнутись зорі.
Наука – то мудрості вічне світіння.
Зігрій нас теплом, альма-матер, зігрій!
Дано нам для творчості дивні висоти.
Їх велич натхненням усіх окриля,
Далеких світів ми осягнем красоти.
Сили нам дасть українська земля.