Стефанюк Ліна Миколаївна

Народилася 25 лютого 1949 року у місті Житомир.

Закінчила філологічний факультет Чернівецького державного університету (1971). Спеціаліст вищої категорії, учитель-методист.

Педагогічний шлях розпочала у Сєвєродонецькій школі робітничої молоді №3 Луганської області як учитель української мови та літератури. Продовжила педагогічну діяльність у Калуській ЗОШ № 6 Івано-Франківської області (1976-1993 р.р.) З 1993 року працює вчителем української словесності Калуської гімназії, впродовж 2000-2008 р.р. – заступник директора з методичної роботи цього ж закладу.

Досвід роботи Ліни Стефанюк з питання «Морально-етичне виховання учнів на уроках зв’язного мовлення» узагальнено і вивчено Івано-Франківським інститутом післядипломної освіти (1991 р.). За дорученням Міністерства освіти і науки України рецензувала удосконалені підручники з української літератури для 5 та 9 класів. Багато років очолювала міське методичне об’єднання учителів-словесників. Володіє сучасними освітніми технологіями і впроваджує їх у педагогічну діяльність, розробляє методичні засади забезпечення якісної освіти у повсякденній учительській практиці, залучає педагогічний колектив до творчого мислення і самовираження. Виступає з лекціями перед освітянами з актуальних проблем методики і практики сучасного уроку.

Активну позицію зайняла у роки проголошення незалежності України у проведенні всеукраїнських акцій з української мови – готувала команду області до участі у святі рідної мови в Житомирі, розробляла сценарії до обласного свята рідної мови в Івано-Франківську. Делегат II Всеукраїнського з’їзду працівників освіти (2001 р.).

Підготувала 10 переможців IV етапу та 25 переможців III етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури; 4 переможці III етапу та переможців II етапу конкурсу-захисту учнівських науко-дослідницьких робіт учнів-членів МАН. Твори її учнів друкуються у всеукраїнських виданнях, поетичних доробках юних початківців.

Серед випускників учителя – педагоги-словесники, кандидати наук, журналісти, відомий письменник Юрко Іздрик, Леся Рекунова – помічник Голови Європейського парламенту.

Заслужений учитель України (2000 р.). Нагороджена знаком «Відмінник освіти України» (1994 р.), знаком «Василь Сухомлинський» (2009 р.), грамотами Головного управління освіти й науки Івано-Франківської обласної державної адміністрації, грамотами й відзнаками Калуського міського голови. Лауреат міської педагогічної премії ім. Костянтини Малицької (2015 р.).

Бібліографічний список основних праць:

Стефанюк Л.М. Вони принесли славу рідній землі. // Вертикаль. – Івано-Франківськ, 1997.

Стефанюк Л.М. Києво-Печерський патерик – золоте слово українського люду. // Вертикаль. – Івано-Франківськ, 1998.

Стефанюк Л.М. Із досвіду. // Джерела. – Івано-Франківськ, 2002.

Стефанюк Л.М. Сократівські діалоги (методичні рекомендації до проведення філологічної Сковородинської мислильні) // Ідеї, пошуки, знахідки. – Івано-Франківськ, 2002.

Стефанюк Л.М. Науково-методична робота в гімназії – шлях до творчого самоутвердження вчителя // Ідеї, пошуки, знахідки. – Коломия, 2005.